• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/afyon.sultandaglilar.9
  • https://www.twitter.com/Sultandaglilar1
  • https://www.instagram.com/sultandaglilar
  • https://www.youtube.com/channel/UCOekF1e5oweeCV-OKtgSu7Q?view_as=subscriber

S  U  L  T  A  N  D  A  Ğ  I 

KİM KİMDİR? (YÜKSEL ÖZDEMİR)

İLÇEMİZ ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN YÜKSEL ÖZDEMİR

İlçemiz Sultandağı’nda uzun yıllar belediye başkanlığı görevinde bulunmuş olan Yüksel Özdemir, 1939 yılı İshaklı doğumludur. İlkokulu İshaklı’da okuyup, 1958 yılında Sarayönü Sanat Okulu’ndan mezun olmuştur. 1963 yılında Tarım Kredi Kooperatifinde çalışmaya başlamış, 3 yıl memurluk yaptıktan sonra 1965 yılı sonunda istifa ederek ayrılmıştır. Uzun yıllar ilçemizde saat tamir ve satıcılığı yapmıştır. 1968 yılından 1989 yılına kadar Sultandağı Sesi isimli yerel bir gazete çıkarmıştır. Gazete ilçemizde çıkan ilk yerel gazetedir.

1970 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Sultandağı İlçe Başkanı seçilmiştir. 1984 yılında Halkçı Partiden (CHP) Sultandağı Belediye Başkanlığına seçilmiştir. 1994 yılında Belediye Başkanlığından ayrılmıştır. Toplam 10 yıl belediye başkanlığı yapmıştır. 1995 yılında tekrar CHP İlçe Başkanlığına seçilen Özdemir 1998 yılında başkanlıktan ayrılmıştır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Yüksel Özdemir’in kendi çıkardığı gazetede ve ülkemizdeki bir çok gazete ve dergilerde ülke sorunları ve sosyal konularda yazdığı yazıları yayımlanmıştır.

 

 

www.sultandaglilar.com

 

  
406 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın