• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/afyon.sultandaglilar.9
  • https://www.twitter.com/Sultandaglilar1
  • https://www.instagram.com/sultandaglilar
  • https://www.youtube.com/channel/UCOekF1e5oweeCV-OKtgSu7Q?view_as=subscriber

S  U  L  T  A  N  D  A  Ğ  I 

ANASAYFA

Ülkemizin tanınmış genç şairlerinden olan Özgür Çoban, 1976 yılında Sultandağı’nın Kırca köyünde doğmuştur. Marmara Üniversitesinde İslâmî Türk Edebiyatında doktorasına devam eden Çoban, şiirlerinde sevdiğini gözünden sakınan bir şair olarak karşımıza çıkar.
Som mermerden yapılan çeşmede bulunan lâle kabartmalarından dolayı Lâleli Çeşme adını almıştır. Çeşme, Osmanlı mimarisi örneklerine benzemektedir. Çeşmenin arkasına sonradan abdest almak için musluklar yapılmıştır. Hemen yanında bulunan çarşı camiinin şadırvanı gibidir.
30.05.2020
29.05.2020
Son yıllarda kış mevsiminde kar yağışlarının azalması dolayısıyla hızla kurumaya yüz tutan Akşehir Gölü, bu sene kış mevsiminde yeterli kar yağışı görülmesiyle birlikte tekrar su tutmaya başladı. Kışın yağan karlardan sonra bahar dönemindeki son yağmurlar da Akşehir Gölüne umut oldu. Gölün birçok yerinde tekrar balıklar görülmeye başlandı.
Lüks Aksel Seyahat firmasından yapılan açıklamada, COVID-19 dolayısıyla durdurulan şehirlerarası seferlerin 05 Haziran 2020 tarihi itibariyle tekrar başlayacağı bildirildi. Seferlerin başlayacağı tarihlerin duyurulmasının ardından bilet almak isteyen vatandaşlar Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden HES kodu aldıktan sonra bilet satın alabilecek. Giriş çıkış yasağı olan iller için ise "seyahat izin belgesi" alınması da gerekiyor.
29.05.2020
28.05.2020
 9  ...

 

G U R B E T T E N   S I L A Y A

Sultandağlıların Buluşma Noktası...
www.sultandaglilar.com

TÜRKİYEM VATANIM

HAŞHAŞ MEMLEKETİ

ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret46829