• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/afyon.sultandaglilar.9
  • https://www.twitter.com/Sultandaglilar1
  • https://www.instagram.com/sultandaglilar
  • https://www.youtube.com/channel/UCOekF1e5oweeCV-OKtgSu7Q?view_as=subscriber

S  U  L  T  A  N  D  A  Ğ  I 

ANASAYFA

Kendisini İlçemiz Sultandağı’nın tarihi ve kültürel değerlerini araştırmaya adamış değerli tarihçi Rıza Selek, 1959 Karapınar köyü doğumludur. Uzun yıllar tarih öğretmenliği yapmış ve aralarında Hatay, Artvin ve Afyonkarahisar’ın da bulunduğu yurdumuzun dört bir yanında çalışıp, gençlere tarih sevgisi aşılamıştır.
İlçemiz Sultandağı’nda uzun yıllar belediye başkanlığı görevinde bulunmuş olan Yüksel Özdemir, 1939 İshaklı doğumludur. Evli ve 4 çocuk babası olan Yüksel Özdemir’in kendi çıkardığı gazetede ve ülkemizdeki bir çok gazete ve dergilerde ülke sorunları ve sosyal konularda yazdığı yazıları yayımlanmıştır.
27.05.2020
25.05.2020
Osmanlı padişahları, çıktıkları doğu seferlerinde İshaklı’dan (Sultandağı) geçen ve Kral Yolu olarak da bilinen, tarihi büyük yolu kullanmışlardır. Bu yol, sadece Osmanlılar tarafından değil, başka milletler tarafından Doğuya yapılan seferlerde orduların ve tüccarların geçtiği en önemli yoldur. Yavuz Sultan Selim Han da, Çaldıran seferi sırasında bu yol güzergâhından ilerlemiş ve İshaklı’da mola vermiştir.
Sinema ve tiyatro sanatçısı olan ve ülkemizde unutulmaz dizilerde canlandırdığı karakterlerle seyircinin gönlünde taht kuran oyuncu Bekir Erdem Öz, Sultandağı doğumlu hemşehrimizdir. Şimdilerde TRT-1 televizyonunda beğeniyle izlediğimiz Seksenler dizisinde Mahalle Bakkalı Adil Hoca karakterini canlandırmaktadır.
24.05.2020
23.05.2020
... 10 ...

 

G U R B E T T E N   S I L A Y A

Sultandağlıların Buluşma Noktası...
www.sultandaglilar.com

TÜRKİYEM VATANIM

HAŞHAŞ MEMLEKETİ

ZİYARETÇİLER
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret46829