• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/afyon.sultandaglilar.9
  • https://www.twitter.com/Sultandaglilar1
  • https://www.instagram.com/sultandaglilar
  • https://www.youtube.com/channel/UCOekF1e5oweeCV-OKtgSu7Q?view_as=subscriber

S  U  L  T  A  N  D  A  Ğ  I 

ANNELİK SINAVI

ANNELİK SINAVINI GEÇEMEZSEN BABA OLURSUN...

Genç kadın birkaç gündür evde durmaktan bunalan dört yaşındaki kızını biraz temiz hava alması için oturdukları sitenin bahçesinde yürüyüşe çıkarmıştı. Yürürlerken küçük kız yerde bulduğu meyveyi alıp ağzına götürdü. Çocuğun annesi zamanında davranarak küçük kızın elinden tozlu meyveyi aldı ve çocuğuna bunu bir daha yapmamasını tembihledi.

Morali bozulan kız annesine “Niye?” diye sordu.  Annesi yaptığı davranışın niye yanlış olduğunu kızına detaylı bir şekilde açıkladı: “Çünkü o yerdeydi, nereden geldiğini bilmiyorsun kirli-tozlu ve muhtemelen mikroplu da olabilir” dedi.

Küçük kız hayranlıkla annesine baktı ve “Bu kadar çok şeyi nasıl biliyorsun anneciğim, sen çok akıllısın” dedi. Kızının övgüsünden mutlu olan genç kadın tam da burada küçük kızına bir ders fırsatı olduğunu düşünerek devam etti: “Ben anneyim. Bütün anneler bilirler. Bu konular annelik sınavında vardır. Eğer bilemezsen anne olmana izin vermezler” dedi.

Ardından bir sessizlik oldu. Çocukla annesi birkaç dakika öylece yürüdüler. Belli ki küçük kız annesinin dediklerini düşünüyordu. Birden, “Anladım anneciğim” diye gülümsedi. “Demek ki sınavı geçemezsen anne olamayıp baba oluyorsun”

Küçük kızın annesi, minik yavrusunun bu ilginç yoruma şaşkın ama mutlu bir şekilde “Evet kesinlikle” dedi genişçe bir gülümsemeyle. Sonra yürümeye devam ettiler...

www.sultandaglilar.com

 


Yorumlar - Yorum Yaz